Spotkanie noworoczne 2013

11 stycznia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lipianach odbyło się Spotkanie Noworoczne zorganizowane przez  Burmistrza Lipian Krzysztofa Boguszewskiego oraz Starostę Pyrzyckiego Wiktora Tołoczko. Gospodarze powitali zaproszonych gości i złożyli im najserdeczniejsze życzenia. Następnie burmistrz Lipian przedstawił zrealizowane w zeszłym roku inwestycje, projekty oraz zapoznał gości z wydarzeniami kulturalnymi, sportowymi  i rozrywkowymi.

Spotkanie Noworoczne to znakomita okazja do podziękowań i wyróżnienia tych, którzy w poprzednim roku dali wiele od siebie lokalnej społeczności, zaangażowali się w jej rozwój i promocję, ale też odcisnęli swoje piętno w regionie. Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego nadał złotą Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego prof. Bohdanowi Boguszewskiemu, założycielowi na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego kierunku studiów Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, twórcy  Orkiestry Kameralnej „Academia” w Szczecinie,  pomysłodawcy i wykonawcy Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Sacrum Non Profanum”. Profesora Bohdana Boguszewskiego odznaczył Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Starosta Pyrzycki Wiktor Tołoczko nagrodził natomiast tych, którzy w roku 2012 wnieśli znaczący wkład w rozwój i promocję Powiatu Pyrzyckiego.
 Ks. Proboszcz Parafii Św. Ottona w Pyrzycach Zbigniew Rakiej, inicjator zorganizowanej w Pyrzycach konferencji naukowej poświęconej osobie Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, odebrał statuetkę za Wydarzenie Roku 2012.

Projektem Roku 2012 został uznany, realizowany przez  Pyrzyckie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o., projekt „Modernizacja oczyszczalni ścieków oraz budowę sieci kanalizacyjnej w Pyrzycach. W imieniu Prezesa Pyrzyckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Krzysztofa Wancerza statuetkę  odebrał Burmistrz Pyrzyc Marek Olech.

Sofia Ennaoui, młoda biegaczka MLKS Lubusz Barlinek, mieszkanka Lipian, uczennica Zespołu Szkół w Lipianach, która w 2012 roku odniosła wiele sukcesów na krajowych bieżniach, uczestniczka Mistrzostwa Świata Juniorów do lat 19 w Barcelonie okrzyknięta została NADZIEJĄ ROKU 2012, nadzieją powiatu na udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Burmistrz Lipian Krzysztof Boguszewski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Lipianach Adrian Kowalczyk za działalność, wsparcie imprez i promocję gminy wyróżnili: Bogdana Sawę, Czesławę Wiraszkę,  Bogdana Paliwodę, Piekarnię S.C. Lipiany, Marka Polaszczyka, Jadwigę i Waldemara Kujawskich, Sylwię i Piotra Ilnickich, Małgorzatę i Wojciecha Janików, Ewę i Pawła Gołębiewskich, Tadeusza Kanclerza, Krzysztofa Walerowskiego, Lipiański Klub Motorowy „Partyzanci”, Klub Seniora w Lipianach, Gminny Zakład Komunalny i Stowarzyszenie na Rzecz Odnowy Zabytków „Zaczynaj”.

Atrakcją imprezy był występ duetu OHO!KOKO,  uczestnika IV edycji MUST BE THE MUSIC. Wokalistka Alicja Kruk- mieszkanka Lipian i gitarzysta Marek Szul ze Szczecina.

Oficjalna część Spotkania Noworocznego zakończyła się tradycyjną lampką szampana.