Światowy Dzień Inwalidy

19 marca, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lipianach odbyła się, zorganizowana przez Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, uroczystość z okazji Światowego Dnia Inwalidy. Hasłem tegorocznych obchodów było „Wspierajmy osoby niepełnosprawne w aktywnej integracji społecznej”. Zaproszonymi gośćmi byli: burmistrz Lipian Krzysztof Boguszewski, przewodniczący Rady Miejskiej Adrian Kowalczyk, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Grażyna Łapczyńska oraz kierownik Przychodni Rejonowej Aleksandra Hawryluk. Po krótkim wystąpieniu przewodniczącej PZERiI Danuty Japoł, głos zabrał burmistrz Lipian, który złożył życzenia wszystkim zgromadzonym. Spotkanie uatrakcyjniły swoimi występami dzieci z Przedszkola Miejskiego im. Kubusia Puchatka przygotowane przez panie: Annę Demnyk, Renatę Kostkiewicz oraz Małgorzatę Młodojewską. Niezwykłych wzruszeń dostarczyli widzom uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nowielinie, a solista Ryszard Felinczak ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Pyrzycach debiutujący na scenie zachwycił zebranych pięknym głosem, doskonałym słuchem muzycznym i swobodą aktorską. Nad całością artystyczna czuwała panią Marta Hołownia. Krótki skecz „Babcia” przedstawiły też dzieci z teatrzyku kukiełkowego przygotowanego przez panią Dorotę Mazur. Wszyscy zgromadzeni spędzili czas spożywając słodki poczęstunek, który został zakupiony dzięki wsparciu finansowemu burmistrza Lipian oraz kierowniczki Ośrodka Pomocy Społecznej. Na kiermaszu ozdób świątecznych można było zakupić piękne dekoracje, wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby tej instytucji.