Z życia MGOK

Z ŻYCIA DOMU KULTURY

Dom kultury to miejsce, gdzie można wspaniale spędzać wolny czas. Mamy tu mnóstwo kreatywnych zajęć nie tylko dla dzieci i młodzieży, również seniorzy zrzeszeni w Klubie Seniora i zespole śpiewaczym „ Swojaki” nigdy się tu nie nudzą.

Sekcje tematyczne zajmują się szeroko pojętą edukacją dzieci i młodzieży. Można się u nas nauczyć podstaw- jakże ważnej- sztuki kulinarnej. W ramach tej sekcji, prowadzonej przez Dorotę Mazur, dzieci piekły wielkanocne babeczki, które z pewnością będą zdobiły koszyczki ze święconką.

Podczas zajęć komputerowych dzieci malowały na komputerach wielkanocne ozdoby, same je drukowały, aby ozdobić okna swoich domów. Chłopcy z sekcji muzycznej konserwują sprzęt nagłośnieniowy przed sezonem imprez plenerowych organizowanych przez MGOK, a także zgłębiają tajniki trudnej sztuki obsługiwania sprzętów nagłaśniających, a wszystko to pod czujnym okiem Michała Jury.

Teatrzyk kukiełkowy ma już na swoim koncie trzy przedstawienia. Kontakt ze sztuką stwarza dzieciom olbrzymią przyjemność i poszerza ich możliwości. Ostatnie przedstawienie oglądała publiczność seniorów podczas Światowego Dnia Inwalidy. Dziećmi kieruje Dorota Mazur, a przy dekoracjach i kukiełkach pomaga Julia Jugowicz.

Na zajęciach plastycznych dzieci zajmowały się malowaniem jajek i produkcją kwiatów z bibuły, które to kwiaty ostatecznie mają być użyte do palm wielkanocnych . Młodsze dzieciaki wykonały ozdoby na wystawkę w MGOK. Zajęcia prowadzi Julia Jugowicz.

Podczas zajęć z tańca towarzyskiego, prowadzonych przez instruktorów ze Szkoły Tańca „Flesz”- Michała Kota i Krystiana Kisielewskiego, dzieci z grupy młodszej uczą się obrotów w walcu, new york-a oraz schodków w sambie. Grupa starsza opanowuje quick step, unoszenia i opadania w walcu i whisk-a w sambie.

Muzyka to piękna ucieczka od szarej rzeczywistości, a więc dzieci i młodzież z MGOK w Lipianach uczestniczą w zajęciach wokalnych. Instruktorem jest Bartek Michalczyk, który przygotowuje swoich wychowanków do uczestnictwa w festiwalach i koncertach. Na najbliższy koncert pt. „Imieniny u Seweryna” zapraszamy już w piątek 26 kwietnia o godz. 18:00 do MGOK .

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach w MGOK.