Taneczny weekend w Lipianach

W dniach 16 i 17 listopada na Hali Sportowo Rekreacyjnej odbyły się Mistrzostwa i Puchar Województwa Zachodniopomorskiego Związku Tańca Sportowego w Lipianach

Organizatorem turnieju tańca byłaSzkoła Tańca Sportowego „Fuzja” Myślibórz, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Lipianach i Zachodniopomorski Związek Tańca Sportowego. W dwudniowej imprezie wzięło udział 160 par tanecznych reprezentujących zachodniopomorskie kluby. Zmagania tancerzy oceniała komisja w składzie - sędzia główny Tomasz Konury (Szczecin), Monika Zamorska (Jelenia Góra), Galina Smirnow (Warszawa), Grzegorz Kowalski (Kraków), Karolina Urban (Gdańsk), Łukasz Grzęski (Toruń), Grzegorz Gargula (Kraków), Patryk Mierzwa (Lubin), sędziowie skrutinerzy turnieju toKrzysztof Cedro (Gorzów Wlkp)i Paweł Kozłowski (Szczecin). Puchar okręgu odbywa się w Lipianach po raz drugi z rzędu, w roku przyszłym lipiańska impreza taneczne powróci do tradycyjnej nazwy Polsko Niemieckie Spotkania Taneczne o Kwiat Lipy, będzie to impreza jednodniowa z terminem listopadowym a zorganizowana zostanie przez Domu Kultury w Lipianach, Szkoła Tańca Sportowego „Fuzja” Myślibórz i Stowarzyszeniem Tanzclub Tollensetal 2012 e.V. z Neubrandenburga.