Przegląd Pieśni Wielkopostnych 2019 FOTORELACJA

Dnia 6 kwietnia 2019 roku w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Lipianach odbył się

XII Wojewódzki Przegląd Pieśni Wielkopostnych, którego celem jest przypomnienie

i popularyzacja pieśni o tematyce wielkopostnej, upowszechnianie piękna i kultury języka polskiego, rozbudzanie i wspieranie talentów oraz podnoszenie umiejętności wokalnych poprzez udział w przeglądzie i wymianę doświadczeń wśród uczestników.

W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 200 osób z całego województwa zachodniopomorskiego: Dębna, Drawna, Chojny, Czaplinka, Choszczna, Kalisza Pomorskiego, Koszalina, Mirosławca, Mieszkowic, Myśliborza oraz Lipian. Wielkimi krokami zbliżamy się do zmiany nazwy konkursu z Wojewódzkiego na Ogólnopolski ponieważ w tegorocznej edycji udział wzięły osoby z województwa lubuskiego - z Bogdańca i Gorzowa.

Od samego początku przeglądu na sali panowała niesamowicie rodzinna atmosfera, która sprawiła, że uczestnicy pozbawieni lęku i stresu z radością prezentowali się na scenie.

Wysoki poziom wykonań zapewnił słuchaczom ogromne przeżycia i wielką ucztę duchową. To doskonały początek rekolecji.

Jury w składzie Michał Grabowski – Przewodniczący oraz Elżbieta Bacztub – Bakiewicz, Anetta Rajewska i Arkadiusz Bakiewicz po wysłuchaniu przeszło 60 podmiotów postanowiło

wyróżnićze wszystkich 5 kategorii Maksymiliana Szachta, Amelię Zawadę, Aurelię Pytel, Tymoteusza Rumaka, Hannę Tomczak, Antoninę Zdanowicz, Nadię Miazgę oraz Maję Trzaskawkę.

Jury postanowiło przyznać jeszcze nagrodę specjalną, tzw. Zachętkę dla Zespołu Po Schodkach.

W kategorii 1 - Dziecięce zespoły muzyczne

• miejsce ex aequo zdobył Zespół Demolka oraz Wesoła Gromada
  • miejsce zdobył  Zespół Zawieja (debiutujący zespół z Lipian J)

W kategorii 2 – Soliści / dzieci z klas 0-3 SP

• miejsce ex aequo zdobyły Hanna Malanowska oraz Amelia Kożuszek

2    miejsce Julia Kołodziejczyk

1    miejsceNina Meszka

W kategorii 3 – Soliści / dzieci z klas 4-6 SP

3    miejsce ex aequo zdobyli Kalina Pożarycka i Kacper Mielnik

• miejsce zdobyła Wiktoria Taracińska

1    miejsce zdobyła Michalina Lewandowska

W kategorii 4 – Soliści / Młodzież

• miejsce zdobyła Hanna Dziatko
  • miejscezdobyła Oliwia Królikowska

1    miejsce zdobyła Nicola Gondor

W kategorii 5 – Dorośli

• miejsce zdobyli My Emeryci
  • miejscezdobył Zespół Swojacy
  • miejsce ex eauqo zdobyli Pani Alina Karolewicz i Zespół Sela

Jury postanowiło przyznać nagrodę główną Grand Prix Martynie Frańczak.

Wszyscy laureci zostali nagrodzeni pięknymi nagrodami dzięki otwartości naszych darczyńców, którymi byli:

Burmistrz Bartłomiej Królikowskiego, Dyrektor Zespołu Szkół Dorota Chrobrowska, Przewodniczącą Rady Miejskiej – Martę Ciszewską, Panie z Klubu Seniora, Pan Grzegorz Gruszecki, Pan Marek Polaszczyk, Małgorzata i Szymon Staniszewski, Renata Drozdowska, Paulina Sawa, Małgorzata Janik, Tomasz Szeląg, Angelika Majowicz, Bartek Michalczyk, Bank Spółdzielczy Lipiany, Apteka Dozz – Dbam o Zdrowie,

Piekarnia Lipiany oraz Jadwiga Laszczyńska.

Ogromne podziękowania dla Dyrekcji i pracowników Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury za niezawodną współpracę i życzliwą atmosferę. Organizatorzy dziękują za liczne przybycie i rodzinny klimat!

Zapraszamy w 2020 roku!